تور مجازی کاشی مرجان
 • slidebg1
  Nublado
 • slidebg1
  Oxide
 • slidebg1
  Bergamo

استفاده از کاشی های سرامیکی در اتاق خواب

۸ خرداد ۱۳۹۹

از میان گزینه هایی که صاحب خانه ها برای کفپوش آشپزخانه و اتاق های خود انتخاب می کنند می توان به کاشی های  سرامیکی ، سنگ و... اشاره کرد. در این میان کاشی های سرامیکی  به دلیل ماندگاری و دوام بالای خود و اینکه غالباً نیاز به بازسازی و تعمیر ندارد، بهترین انتخاب برای آشپزخانه به شمار می آید. کفپوش پیشنهادی برای سرویس های بهداشتی نیز معمولاً کاشی است، زیرا کاشی در محیط های مرطوب عملکرد و دوام بیشتری به نسبت سایر کفپوش ها دارد. از کاشی ها می توان برای ورودی و کفشکن ها نیز استفاده کرد، زیرا به راحتی قابل تمیز شدن هستند.

توجه داشته باشید که برای کف اتاق خواب ها معمولاً از کاشی های سرامیکی  استفاده نمی شود، زیرا فضای اتاق خواب باید گرم تر و راحت تر  باشد و این دو موادی سرد، سخت و استریل هستند که در تضاد کامل با ماهیت و کارکرد اتاق خواب قرار دارند.

با در نظر گرفتن نکته هایی که در ادامه می آید، می توان  کاشی های سرامیکی  را به صورت مطمئن تر  به عنوان کفپوش اتاق خواب ها انتخاب کرد:

 • کاشی های سرامیکی در مقایسه با کاشی های قدیمی دارای خاصیت گرمایش تابشی است. این ویژگی آن بهترین متریال برای نصب کردن کفپوش های حرارتی برقی و سیستم های گرمایش از کف محسوب می شود.

 • با کمک مدل ها و انواع جدید کاشی و به طور خاص کاشی های پرسلان، می توان فضایی گرم و صمیمی برای اتاق خواب ها ساخت. بعضی از مدل های این کاشی ها طرح های شبیه چوب، بامبو و چوب پنبه دارند.

 

معرفی انواع کاشی های مناسب برای استفاده در کف اتاق خواب ها

کاشی های طرح پیوسته و مستطیلی

اگر می خواهید از طراحی های خلاقانه و متفاوت برای اتاق خواب استفاده کنید، باید از کاشی هایی که طرح هایی به جز مربع دارند بهره ببرید. طرح های مربع سال هاست که در طراحی ها استفاده و قدیمی شده است. در چند سال اخیر انواع مستطیلی با اندازۀ 60 در 120 سانتی متر  وارد بازار شده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. نمونه ای از این کاشی ها را در محصول های  60در 120 کاشی مرجان به همراه سایر طرح های مشابه آن مشاهده خواهید کرد.

 

 

سرامیک های طرح چوب پرسلان

یکی از حرفه ای ترین روش های ایجاد گرمی در فضای اتاق خواب به کمک  کاشی های سرامیکی ، استفاده از کاشی های سرامیکی  طرح چوب با طیف های رنگی تیره است. کاشی های جدید با ظاهر شبیه چوب های توس، گردو، بلوط، گیلاس، کاج و درختان دیگر طراحی و تولید شده اند. زمانی که تایل ها در اندازه ها و شکلی شبیه تخته های کفپوش های چوبی ساخته شده باشد، ظاهر آن نیز واقعی تر و طبیعی تر به نظر خواهد رسید.

در ادامه می توانید تصاویری از سرامیک های طرح چوب کاشی مرجان  را که پرسلان صد در صد طبیعی با رنگ های لعابدار هستند (محصولات طرح چوب کاشی مرجان ) ببینید. این مدل در دو اندازۀ 20 در 120 سانتی متر تولید و روانۀ بازار می شود. در هنگام نصب کفپوش ها و به منظور افزایش جذابیت و زیبایی بصری، معمولاً از ترکیب این دو اندازه استفاده خواهد شد.

افزایش روزافزون استفاده از سرامیک های پرسلان در کفپوش ها، یکی از مهم ترین دگرگونی های این بازار بوده است. علت این افزایش تقاضا این است که می توان از پرسلان در طرح های متنوعی مانند چوب، سنگ های طبیعی، چوب پنبه وحتی فلز استفاده کرد.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، ظاهر این کاشی ها کاملاً شبیه چوب است و گرم، جذاب و صمیمی به نظر می رسد. محصولات طرح چوب خیلی ارزان که در بعضی فروشگاه ها وجود دارد، جایگزین مناسبی برای خرید کاشی های سرامیکی  نیست، زیرا چاپ طرح هایشان بی کیفیت و تکراری است. اگر قصد دارید برای اتاق خواب منزل خود از کفپوش کاشی های طرح سنگ و چوب استفاده کنید، توصیه می کنیم برای خرید کاشی به فروشگاههای معتبر نمایندگی کاشی مرجان  که محصولات با کیفیت ارائه می کنند مراجعه کنید.

 

 

 

کاشی های طرح سنگ

از آن جایی که کفپوش ها در دکوراسیون اتاق خواب ها نقش اصلی به عهده دارند، کف پوش کاشی های طرح سنگ با ظاهری جذاب و هزینۀ مقرون به صرفه به راحتی قابل نظافت است و بادوام و زیباست. اندازۀ این کاشی ها بزرگ و مربعی به سایز 60 در 120 سانتی متر  است. کاشی طرح سیلوا هم یکی از محصولات طرح سنگ شرکت کاشی مرجان است. طراحی این محصول کاملاً شبیه سنگ های مرمر است، ولی هزینۀ بسیار پایین تر از آن خواهد داشت.

نصب کاشی طرح سنگ  و دیگر انواع کاشی های طرح سنگ برای مناطقی مانند جنوب ایران که ظاهر زیبا و حس خنکی مهم تر است، مناسب است .

 

کاشی های پرسلان تیره

به این شکل بی‌نقص برای اتاق خواب نگاه کنید که با استفاده از تایل‌های پرسلان مربع شکل 60 در 60 سانتی متر  ساخته شده است. در این روش، تایل‌ها در خط‌های مستقیم نصب می‌شوند و درزهای بین آنها دراز و یکسره است. چنین طرحی می‌تواند حس حرکت و فاصله را القا کند. در این تصویر سرامیک‌های 60 در 60 سانتی متری  از محصولات طرح اینکانتو  دیده می‌شود. می‌توانید برای گرم کردن کاشی‌های اتاق خواب از سیستم گرمایش تابشی از کف استفاده کنید. این سیستم که در زیر سرامیک‌های کف نصب می‌شود، سرما را از آنها دور می‌کند.

 

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.