تور مجازی کاشی مرجان
  • slidebg1
    Nublado
  • slidebg1
    Oxide
  • slidebg1
    Bergamo

نحوۀ طراحی یک دفتر کار راحت و کارآمد

۱۶ فروردین ۱۳۹۹

 

اگرچه روش کارکردن بسیاری از افراد تغییر کرده است اما هنوز هم بیشتر دفترهای کاری شبیه به یکدیگر هستند . با این حال ، نوآوری در طراحی دفتر کار لزوما به این معنا نیست که همه دیوار ها را خراب کنیم  و یک فضای باز به جای آن بسازیم .در واقع  در طراحی یک دفتر کار باید نیاز ها و جزئیات مربوط به هرکار را به صورت جداگانه در نظر بگیریم . برای سازماندهی فضاهای مربوط به هر عملکردی راه حل های خوب و بدی وجود دارد و بعضی سازماندهی ها ممکن است برای برخی فعالیت ها مفید باشد  و برای برخی فعالیت های دیگر مناسب نباشد .مهم ترین نکته ای که در طراحی دفتر کاربایستی به آن توجه کرد،  ایجاد کردن فضاهایی است که، در عین حال که برای متمرکز شدن روی فعالیت ها مناسب است ، دارای فضاهایی باشد که برای تعامل افراد نیز مناسب باشد . استفاده از طرح کاشی مودنا در سایزهای 60×60 و 120×60 می تواند انتخاب خوبی برای پوشش های کف فضاهای اداری باشد .

 

 

 

فضای آرامش 

فضای آرامش می تواند یک اتاق بسته، یک دفتر خانگی یا فضایی باشد که با دیوارهایی از دیگر بخش های دیگر جدا شده است . این فضا می تواند به عنوان مکانی برای تمرکز بیشتر روی فعالیت ها هم کاربرد داشته باشد . با توجه به نوع فعالیتی که در این فضا انجام خواهد شد ، در طراحی مبلمان آن می تواند از یک بخش مسطح و یا صندلی های  ارگونومیک متناسب و یا حتی متضاد با رنگ کاشی استفاده نمود که جلوه خاصی به فضا خواهد داد. این فضاها را می توان توسط دو رنگ کاشی جداسازی  کرد . که پیشنهاد می شود از دو طرح یک خانواده از محصولات شرکت کاشی مرجان استفاده شود .

 

                                                                                                        

علاوه براین مورد می توان برای ایجاد کردن آسایش و راحتی در جهت استفاده از کامپیوتر و ابزارهای الکترونیکی دیگر ،  در یک فضای جلسات که از همه قسمت های دفتر دید داشته باشد، استفاده کرد .

 

 

فضای گفتگو            

                                                                                     

فضای گفتگو  ، محل انجام کارهایی است که هر روز در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود .این فضاها از بخش های مختلفی تشکیل شده است که بایستی در دسترس باشند و در آنها کار بین فعالیت های مختلف تسهیل می شود .به همین علت این فضاها را در مسیر های پر رفت و آمد و یا در جایی که در دید همه افراد باشد، در نظر می گیرند. این فضا ها را می توان با صندلی های راحت و میزهایی با ارتفاع متفاوت چیدمان کرد .

 

 

 فضای کار گروهی

  • - کارهای گروهی

 

   در این فضاها افراد در حال انجام یک پروژه بلند مدت هستند و می توانند با استفاده از انواع مختلفی از تکنولوژی های ثابت ، متحرک ، شخصی  و کنترل از راه دور ( وب کم ،سیستم ویدیو کنفرانس و تلفن همراه و ...)  به آسانی و به صورت بصری بین کارها و فعالیت های مختلف جابجا شوند .

 

     

 

- فضای گفتگوی کوچک

فضای گفتگوی کوچک ، فضایی است که نزدیک نقاط کاری فردی یا فضای مشترک واقع شده است و به افراد اجازه می دهد در آنجا  برای مدت کوتاهی با یکدیگر دیدار و ملاقات کنند .این قسمت ها برای جلسات کوچک و سریع که در آن شرکت کنندگان نمی خواهند مزاحم اطرافیان شوند ، مناسب است . بنابراین باید به گونه ای تعبیه شود که جدا سازی کافی در آن رعایت گردد تا مزاحمتی برای بقیه افراد حاضر در دفتر کار ایجاد نکند .علاوه بر این باید برای ارتباط از راه دور با افراد، امکان ایجاد ارتباط از طریق تکنولوژی  های ثابت یا شخصی ( وب کم ،سیستم ویدیو کنفرانس و  تلفن همراه و ...)  مورد توجه قرار گیرد .عموما افرادی از این فضاها استفاده می کنند که رابطه کاری نزدیکی با یکدیگر دارند.

 

 

- فضای کار عملیاتی یا کارگاهی

فضای کارگاه موقعیتی ایده آل برای خلق  ایده های جدید و تقویت کار کسانی است که با یکدیگر همکاری دارند . درفضای کارگاه دسترسی آسانی به سطوح و ابزارهای آنالوگ و دیجیتال فراهم می شود تا کارهای جدید را مشاهده یا خلق کنند .

       

نظرات کاربران

توجه: توجه

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد.