تور مجازی کاشی مرجان
 • slidebg1
  Nublado
 • slidebg1
  Oxide
 • slidebg1
  Bergamo

مزایا و کاربردهای کف پوش های صنعتی

۲ اسفند ۱۳۹۹

یکی از متداولترین راههای جلوگیری از فرسایش کف، دقت در انتخاب نوع کفپوش می باشد. به طور طبیعی، فرسایش کف، بیشتر در محیطهایی که در برابر سایش و خوردگی فضاهای صنعتی (مانند ماشین آلات سنگین، نشت مواد شیمیایی، ضربه و گرمای بیش از حد) قرار دارند، ایجاد می‌شود. با گذشت زمان، این مشکل ممکن است شما را مجبور به تعویض کامل کف کند، که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد. فرسایش کف، باعث ایجاد بسیاری از مسائل محیطی و بهداشتی در مناطق تولیدی می‌شود. ترک و شکاف در کف ناشی از فرسایش می‌تواند محل تجمع باکتریهای مضر باشد.

با نصب یک مدل پوشش کف صنعتی مانند کاشی‌های صنعتی مقاوم به اسید و باز، اپوکسی و پلی اورتان و بسیاری از پوشش‌های صنعتی دیگر در محیط ها و کارخانه های تولیدی به راحتی می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید. اما، چه عاملی باعث تفاوت این کفپوش‌های صنعتی شده است و کدام یک بهتر است؟

برای انتخاب اینکه کدام یک برای تأسیسات شما بهترین است، باید عواملی مانند شرایط سطح فعلی، معیارهای عملکرد، زیبایی شناسی، چرخه عمر، دستورالعمل‌های نصب و بودجه را در نظر بگیرید. در ادامه‌‌ی مطلب مزایا و کاربرد انواع پوشش‌های صنعتی از جمله کاشی‌های صنعتی و سایر موارد مورد بحث قرار گرفته است :

 

 

مزایای پوشش‌های صنعتی

چرا باید کفپوشهای صنعتی را برای کف انتخاب کنیم؟

کفپوش های صنعتی دارای ویژگی هایی همانند ظاهر مورد پسند، مقاومت در برابر لکه ها، دوام بالا می باشد و استفاده از آنها می تواند ریسک  ناشی از خوردگی  و سایر مشکلات ایجاد شده برای کفپوش ها را به حداقل برساند.

 

 مزیت‌های دیگر کف پوشهای صنعتی بهویژه کاشیهای صنعتی :

 • ماندگاریکاشی های صنعتی برای ایجاد مقاومت در برابر ضربه، مواد شیمیایی ساخته شدهاند. این نوع پوشش، محافظت طولانی مدت از زیربنای شما را فراهم می‌کند.
 • ایمنی - با توجه به ترافیک بالا، کاشی های صنعتی به گونه‌ای طراحی شده اند که در برابر لغزش مقاوم بوده و در عین حال برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن مکرر نیز مناسب هستند.
 • نیاز به محافظت کمترکاشی های صنعتی مانع از ایجاد لک و آسیب از طریق مواد شیمیایی می شوند ، به راحتی تمیز می‌شوند و می‌توانند هزینه های کلی کارخانه را کاهش دهند.
 • خصوصیات زیبایی شناسیکاشی های صنعتی، ظاهری ایدهآل و مورد پسند دارند.

 

 

کاربردهای پوشش‌های صنعتی 

کاربردهای مهم کف‌پوش و یا پوشش‌های صنعتی در کارخانه جات شامل :

پوشش‌های صنعتی برای ساخت‌های صنعتی

انجام امور فلزکاری، برش لیزری و کار کردن با قطعات بزرگ نیازمند فضاهایی با پوشش های مقاوم دارد که با توجه به تامین ایمنی، از نظر بهداشتی نیز مورد توجه می باشد. استفاده از سیستم کفپوشهای صنعتی برای تولیدات صنعتی، در ارتباط با تغییرات دمایی، چسبندگی و انعطاف پذیری بسیار مهم می باشند.

پوشش‌های صنعتی برای محیط های ساخت دارو (داروسازی)

کفپوش صنعتی بخصوص کاشی های ضد اسید صنعتی مقاوم در برابر اسید ها در هنگام برخورد با مواد شیمیایی به راحتی تمیز می شود.کاشی های ضد اسید صنعتی کاشی مرجان نه تنها احتمال ایجاد آلودگی در قسمت تولید دارویی شما را کاملاً از بین می‌برند، بلکه در حفظ و نگهداری خصوصیات اصلی دارو موثر می باشد.

پوشش کف صنعتی برای تولیدکننده های مواد غذایی و آشامیدنی (کارخانه جات خوراکی(

پوشش‌های کف صنعتی به ویژه کاشی های ضد اسید و ضد قلیای صنعتی یک راه حل مناسب برای کارخانهجات تولید کننده‌ی مواد غذایی و آشامیدنی میباشند. این محصولات در ایمنی فرآیند تولید مواد غذایی و نوشیدنی، راحت تمیز کردن محیط آشپزخانه و اتاق‌های آماده سازی و در جلوگیری از کپک، باکتری و رطوبت بر روی محصول نهایی شما نقش مهمی دارند .

پوشش‌های صنعتی برای انبارداری

نگهداری محصولات در مکانی بدون بار و رطوبت، یکی از مهمترین عناصر آماده سازی حمل کالا است. با استفاده از کفپوشهای صنعتی مخصوص مانند کاشی های صنعتی ضد لغزندگی، شما می‌توانید انبار خود را به راحتی بسته بندی کنید. این پوشش برای کف انبار یک مانع بین کالاهای شما و آلودگی‌های زمینی ایجاد می‌کند.

 بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب در مورد کف پوش های صنعتی

با توجه به نکات مطرح شده درخصوص کف پوش های صنعتی ، یکی از بهترین محصولات جهت پوشش کف کارخانه ها و محل های صنعتی ، کاشی های ضد اسید و ضد قلیای صنعتی شرکت کاشی مرجان می باشند که علاوه بر ایجاد جلوه بصری  در محیط تمامی استانداردهای لازم درخصوص مکان های صنعتی را دارا می باشند .

 

منبع: MARJANTILE
نویسنده: MARJANTILE
نظرات کاربران

توجه: توجه

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد.