تور مجازی کاشی مرجان
 • slidebg1
  Nublado
 • slidebg1
  Oxide
 • slidebg1
  Bergamo

انواع پوشش های صنعتی

۱۴ بهمن ۱۳۹۹

تولید، ساخت، انبارداری ، حمل و نقل و نگه‌داری موجودی، فعالیت هایی هستند که در تمامی کارخانه ها انجام می گردد و به دو ویژگی محیط کار ایمن و سطح بالایی از بهره وری وابسته می‌باشند: کارخانه‌ها زمان زیادی را صرف امنیت ماشین آلات، آموزش کارمندان در ارتباط با  ایمنی محل کار و حفظ مولفه‌های کسب و کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که این ویژگی‌ها برآورده می شوند، با این حال، یک قسمت از فضا که معمولاً در این محیط ها نادیده گرفته می‌شود، فضای کف است. اگر شما درحال بهینه سازی ایمنی کارکنان، افزایش سطح بهره وری و بهینه سازی سطح کلی عملکرد کارخانه خود هستید، وقت آن است که در زمینه پوشش کف کارخانه سرمایه گذاری کنید. پوشش‌های صنعتی انواع گوناگونی دارند که هریک کاربرد منحصر به فرد خود را دارد. پیشنهادات ما به شما، به ترتیب شامل موارد زیر می‌باشد:

 

کاشی‌های ضد اسید صنعتی

کاشی یا کفپوش ضد اسید چیست؟ کاشی‌های ضد اسید، کاشی‌هایی مخصوص با مقاومت بالا در برابر انواع اسید ها و مواد شیمیایی هستند که در فضاهای حوضچه های اسید  و مواد شیمیایی، پوشش کف و دیواره ها سالن های صنعتی، صنایع دارویی، اتاق های باطری، پوشش دیوار و کف و سکوی آزمایشگاه های شیمی، انبارهای مواد شیمیایی، پوشش سطوح داخلی مخازن نگهداری مواد شیمیایی قابل استفاده هستند. این نوع کاشی‌های صنعتی در برابر مواد شیمیایی، سایش و فشاربالا مقاوم می‌باشند، این کاشی ها اندازه‌ها و ضخامت‌های مناسبی دارند و از بالاترین کیفیت مواد برخوردار هستند.

خصوصیات فیزیکی کاشی‌های ضد اسید صنعتی شرکت کاشی مرجان:

 •  جذب آب پایین
 •  مقاومت در برابر اسید
 •  مقاوت در برابر خوردگی 
 •  مقاومت در برابر سایش
 •  مقاومت مکانیکی بالا

 

کاشی ضدقلیای صنعتی 

کاشی ضد قلیای صنعتی پوششی می باشد که علاوه بر دارا بودن خاصیت ضد اسید، قابلیت مقاومت در برابر قلیا را نیز دارد  بنابراین ضمن استفاده در محل هایی که خاصیت ضد اسیدی بودن محصول مورد نظر است ، می توان در مکان هایی که در معرض مواد قلیایی هستند از این نوع کاشی استفاده نمود .

 

خصوصیات فیزیکی کاشی‌های ضد قلیای صنعتی شرکت کاشی مرجان:

 • جذب آب بسیار پایین  و مقاومت بالا در برابر یخ زدگی
 • مقاومت در برابر اسیدها و قلیا
 • رنگ بدنه
 • مقاومت بسیار بالا در برابر باز و اسید
 • مقاومت مکانیکی بسیار بالا
 • جذب آب بسیار پایین بوده و به همین دلیل نه تنها در برابر یخ زدگی بسیار مقاوم است بلکه نفوذ مواد بد بو به بدنه بسیار سخت می باشد.

 

کاشی ضد لغزندگی صنعتی

همانطور که از نام آن پیداست کاشی‌های ضد لغزش به دلیل داشتن ویژگی های منحصر بفرد، خاصیت ضد لغزش دارند.بنابراین، اصطکاک بالا و چسبندگی اضافی دارند و خطرات لغزش یا زمین خوردن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. جدا از این طبیعت کاربردی، کاشی های ضد لغزش همچنین می توانند با طرح های رنگارنگ و الگوهای موجود، هنر و سبکی مدرن را به خانه‌ یا محل کار شما بیاورند. کاشی‌های ضد لغزنده در آشپزخانه‌های تجاری،کارخانجات صنایع غذائی ، صنایع لبنی و گوشت ،پتروشیمی ها وآزمایشگاه های شیمی،استخرها،ورودی مراکز تجاری، سرویس‌هایی بهداشتی قابل اجرا و نصب هستند.

خصوصیات فیزیکی کاشی‌های ضد لغزندگی صنعتی شرکت کاشی مرجان:

 • جذب آب بسیار پایین
 • مقاومت در برابر سایش
 • مقاومت مکانیکی بالا
 • مقاوم در برابر اسیدها

 

پوشش های اپوکسی و پلی اورتان

کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی اورتان دو نوع معمول از انواع کفپوش صنعتی می باشند که یک پوشش براق یا مات بر روی سطح ایجاد می کنند. سطوح بتونی فرسوده می توانند از طریق  اپوکسی و پلی اورتان به صورت سطحی ترمیم شوند. این پوشش‌ها برای مناطقی که ترافیک کم تا متوسط را تجربه می‌کنند‌، مناسب هستند.

 

پوشش های رزینی

کف پوش‌های رزینی معمولاً دارای سطحی صاف و صیقلی هستند و به منظور استفاده بر روی سطوح عمودی و افقی جهت ضد گرد و غبار، ضد فرسایش، براق نمودن و کاهش نفوذپذیری مایعات و آلاینده ها بر روی سطح استفاده می گردد. به راحتی می‌توان کف پوش‌های رزینی اعمال شده را با رنگ اشتباه گرفت با این تفاوت که کفپوش‌های رزینی ضخیم‌تر می‌باشند (معمولاً 2-3 میلی متر).

 

کف سازی بتونی صنعتی

کفپوش بتنی صنعتی یکی از دیگر از کفپوشها می باشدکه معمولاً در ساخت جاده ها و پیاده روها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کف‌پوش ها می‌توانند بصورت درجه بندی شده یا معلق ساخته شوند.

 

و اما پیشنهاد شرکت کاشی مرجان به شما

سلامت کارکنان یکی از عوامل تعیین کننده برای موفقیت هر شرکت است. قانون به طور جدی با موضوعات مربوط به بهداشت و ایمنی سروکار دارد و بدین وسیله استانداردهای مشخصی مانند مقاومت در برابر لغزش را تعیین می‌کند. با التزام به این قانون می‌توان در به حداقل رساندن حوادث و مشکلات بهداشتی کارکنان کمک کرد. علاوه بر این، پوشش کف در کارخانه‌ها و کارگاه ها باید روزانه تمیز شود و در برابر فشار مکانیکی بالا، مقاوم باشد. کاشی و سرامیک تمام این نیاز‌ها را برآورده می‌کند، در حالی که نتیجه زیبایی نیز راضی کننده است.

سرمایه گذاری در سطح کاشی و سرامیک کف نتیجه‌ خوب و هزینه‌ی کمی دارد. کاشی و سرامیک در برابر مواد شیمیایی، رطوبت و سایر عوامل تنش‌زا که هر روز در مناطق صنعتی وجود دارد، مقاوم هستند. هزینه‌های نگهداری با به حداقل رساندن نیاز به تمیز کردن کاهش می‌یابد. علاوه بر این‌، سرامیک‌ها غیر قابل احتراق هستند. در صورت آتش سوزی، هیچ گاز سمی آزاد نمی‌شود. مقاومت فشاری کاشی‌ها چندین برابر بیشتر از سایر کف پوش‌ها است. و کاشی‌ها غیر قابل تخریب و با دوام هستند. کاشی‌های صنعتی نتایج مثبت زیادی را ثبت کرده اند.

چگونه می‌توانم با کاشی مرجان تماس بگیرم؟

می توانید از طریق پست الکترونیکی  info@marjantileco.com و یا شماره تلفن ۰۳۱۳۶۲۴۸۰۱۹ با ما در ارتباط باشید

 

منبع: MARJANTILE
نویسنده: MARJANTILE
نظرات کاربران

توجه: توجه

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد.