تور مجازی کاشی مرجان
  • slidebg1
    Nublado
  • slidebg1
    Oxide
  • slidebg1
    Bergamo

کاهش شیوع ویروس کرونا با ضدعفونی کردن سطوح

۳ تیر ۱۳۹۹

کاهش شیوع ویروس کرونا با ضدعفونی  کردن سطوح

ویروس کرونا همانند سایر ویروس ها به گونه ای است که تا زمانی که  وارد بدن میزبان خود یعنی انسان نشده است، غیرفعال می باشد و امکان بیماری زایی و عفونت زایی وجود ندارد اما ماندگاری این ویروس بر روی سطوح از موضوعاتی است که باعث نگرانی شده است. مطابق با آخرین دستورالعمل های سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا مشخص شده است، لمس سطوح عامل اصلی انتقال ویروس نمی باشد. اما این موضوع از اهمیت رعایت بهداشت و ضدعفونی کردند محیط نمی کاهد.  با شیوع Covid-19 رعایت بهداشت در منزل و محیط های مختلف مانند آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و اتاق هایی که بیشتر از آن ها استفاده می شود افزایش یافته است. در این دوران، متریال استفاده شده در فضای داخلی منزل علاوه بر زیبایی می بایست دوام و مقاومت لازم در برابر شستشو دائمی را داشته باشد و همزمان در تمیز نمودن آن موارد مختلفی را رعایت نمود.

 

مواردی که باید درانجام ضدعفونی سطح کاشی رعایت شود:

-  دستان خود را بعد از اتمام کار خوب بشویید.

-  کاشی ها را با پارچه ای جداگانه و مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید تا باعث آسیب آن ها نشود.

-  اتصالات و گوشه های تجهیزات و کابینت ها و جاهایی که بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند را با صبر و حوصله بیشتر تمیز کنید.

-  از دستکش و لباس مناسب استفاده کنید.

رطوبتی که از محلول ضدعفونی روی سطح کاشی  باقی می‌ماند را با دستمال خشک نکنید، اجازه دهید خود به خود خشک شود.

-  محلول را روی سطح کاشی اسپری کنید و با یک دستمال تمیز فقط به صورت رفت روی سطح بکشید و سطح را ضد عفونی کنید. دقت کنید اصلا نباید به صورت رفت و برگشت بکشید.

-  از تمیز ترین نقطه به سمت کثیف ترین نقطه از جهت بالا به پایین حرکت کنید.

 

 

سطوح برای یک ضدعفونی آسان و درست چه ویژگی های را باید داشته باشند؟

در شرایط کنونی تمیز نگه داشتن کاشی های سرامیکی و سطوح بسیار ضروری است. اما این نکته قابل توجه است که حفظ موازین بهداشتی برای سطوحی که تخلخل زیادی دارند یا کاشی هایی که ممکن است دچار آسیب و خوردگی شوند، دشوار است.کاشی پرسلان با تخلخل کم مانع از تجمع آلودگی می شود و مقاومت آن در برابر شوینده های خانگی خیال شما را بابت ضد عفونی محیط راحت می کند. کاشی پرسلان مرجان  می تواند بهترین دوست برای یک خانه دار باشد.

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.